Слушая лекции Татьяны Витальевны Проценко, заведующей кафедры дерматовенерологии и косметологии доктора медицинских наук, профессора ФИПО ДонНМУ им. М. Горького, я не раз ловила себя на мысли, что дерматоскопия должна быть в нашем центре, как говориться «Must Have»!!! И год назад на международном конгрессе в Тбилиси «Меланома. Рак кожи» мне удалось приобрести великолепный дерматоскоп, что называется из первых рук!:)) А еще в центре появился дерматолог, понимающий важность этого вопроса! Файлы сошлись и мечты сбываются! А еще мы сотрудничаем с великолепным хирургом, который знает, что и когда нужно делать! И теперь я с особой гордостью могу сказать: центр VIP Estetik проводит диагностику образований кожи дерматоскопом DermLite 3.
Запись на консультацию к дерматологу по телефону 050-238-64-91
Ирина Сидляр
Врач-эндокринолог, косметолог
Октябрь, 2022г.
Дерматоскопія – це метод діагностики, що використовується для оцінки змін структури шкіри і вивчення природи її поразок. Виконується вона за допомогою спеціального приладу – дерматоскопу.
Дерматоскопія – це абсолютно безболісна процедура, на відміну від біопсії шкіри, коли доводиться брати для аналізу шматочок тканини.
Дерматоскоп DermLite 3 об’єднує унікальні переваги трьох методів дерматоскопії – безконтактний поляризований, контактний поляризований та контактний неполяризований, - в одному приладі інноваційної конструкції, яка має в наявності яскраве підсвічування, володіє високими оптичними якостями, надійністю і таким ступенем зручності, яка переверщує всі інші дерматоскопи DermLite.
Застосування дерматоскопії
1. Типове застосування – раннє виявлення меланоми.
2. Цифрова дерматоскопія (видеодерматоскопия) використовується для спостереження за підозрілими ураженнями шкіри на предмет наявності меланоми. Цифрові дерматоскопические зображення зберігаються і порівнюються з зображеннями, отриманими під час наступного обстеження пацієнта. Підозрілі зміни є показанням для видалення. Шкірні утворення, які залишаються незмінними протягом часу, вважаються доброякісними.
3.Допомогу в діагностиці різних типів доброякісних і злоякісних утворень на шкірі, таких як базаліома, плоскоклітинний рак, цилиндрома, дерматофиброма, ангиома, себорейний кератоз і багатьох інших.
4. Допомогу в діагностиці бородавок. Дозволяє лікарю візуалізувати структуру бородавки, щоб відрізнити її від мозолі, натоптиша, травми або стороннього тіла. Дослідження бородавки на пізніх стадіях лікування дає можливість переконатися, що лікування не слід припиняти передчасно з-за того, що це може бути інша освіта.
5. Допомогу в діагностиці грибкових інфекцій. Наприклад, щоб відрізнити на гладкій шкірі стригучий лишай від хвороби Жибера або рожевого лишаю.
6. Більш точне визначення країв для хірургічного видалення у випадках з деякими типу раку шкіри, при яких складно це зробити. Прикладами можуть бути хвороба Боуена, поверхнева базаліома і злоякісного лентиго. Ці пухлини мають дуже нечіткі краї. А дерматоскопії дозволяє хірургові правильно визначити справжню ступінь пухлини і часто зменшує ймовірність проведення повторно операції.
Чому таке дослідження є актуальним?
Як відомо, рік від року кількість хворих на рак шкіри збільшується, особливо в жарких країнах. Це пояснюється тим, що ультрафіолетові промені негативно впливають на шкіру, викликаючи різні зміни в її структурі, також вони часто призводять до зростання ракових клітин.
Кожен день люди піддаються опроміненню ультрафіолетовими променями. Це відбувається навіть взимку, коли промені відбиваються від снігу. Деякі постійно в холодну пору року від’їжджають у відпустку в жаркі країни, де шкіра, яка абсолютно не підготовлена, отримує сильні опіки від тропічного сонця. Діти також можуть отримати сонячний опік, так як часто без нагляду гуляють влітку під жарким сонцем.
Причини виникнення меланоми
Вчасно розпізнати сонячний опік буває досить складно, так як шкіра починає червоніти не відразу. Тому необхідно використовувати спеціальні засоби із захистом від шкідливих ультрафіолетових променів. Саме з цих причин часто виникає рак шкіри. Слід зазначити, що поняття «здорового засмаги» для медиків немає. Також існує велика кількість соляріїв, де люди обмежені тільки бажаним результатом, а також фінансовими можливостями. Ніхто не пояснює клієнтам, що це шкідливо, так як для власників салонів краси це просто невигідно. У групу ризику потрапляють дуже часто люди зі світлою шкірою. Може виникнути так звана меланома. Так от вчасно відстежити якісь зміни в структурі шкіри, а також вчасно виявити ракові пухлини можна за допомогою дерматоскопії.
Небезпека меланом
Немає такої людини на планеті, у якого б не було родимок. Вони з’являються з-за особливостей будови шкіри. Їх кількість збільшується з роками, це нормально і не вважається патологією.
Чи маєте ви загрозливі ознаки?
Меланома може розвинутися у кожного. Ступінь Вашого ризику збільшується, якщо Ви відповідаєте одному або декільком з перерахованих нижче стверджень:
Світлий фототип.
Шкіра, очі та волосся світлого кольору.
Генетичні фактори.
Наявність численних родимок. Персональні або спадкові випадки раку шкіри.
Сонячні опіки.
Сильні та повторювальні, особливо у віці до 15 років.
Часті відвідування соляріїв, включаючи UVA – солярії.
Можливості дерматоскопу
Дерматоскопії дозволяє вчасно оцінити новоутворення, помітити якісь проблеми. На початку розвитку шкірних захворювань, зокрема раку шкіри, можна відбутися легким лікуванням. Але чим довше після появи навіть маленької пухлини на шкірі людина не звертається до лікаря, тим більше ймовірність того, що доведеться застосовувати хіміотерапію і видаляти хірургічним шляхом ділянку шкіри. Звучить не найкращим чином, але така природа людини. З цієї причини необхідно обов’язково періодично відвідувати дерматолога. У групі ризику люди, які мають світлу шкіру, світле волосся, блакитні або сірі очі. Також обов’язково потрібно користуватися кремом від засмаги з високим spf-фільтром під час перебування на сонці.
В даний час медицина рухається вперед. З цієї причини все більше випадків раку шкіри виявляється вже на ранній стадії. Це відбувається в основному через те, що медики на огляді використовують сучасні методи діагностики, в тому числі і такий прилад, як дерматоскоп. Він дозволяє отримати зображення шкірного ділянки, збільшеного в десять і більше разів. В деяких випадках лікар намазує місце дослідження спеціальним гелем, щоб промені світла не відбивалися від шкіри, і картинка виходила більш чіткою та інформативною. У всіх країнах цей прилад зарекомендував себе, як хороший метод діагностики шкірних захворювань.
Не слід доводити справу до проблем, коли можуть знадобитися більш радикальні заходи. Деякі вважають шкірні хвороби несерйозними, з цієї причини рідко звертаються до лікарів. І це велика помилка. Також потрібно бути особливо уважним, якщо вроджені родимки або пігментні плями поміняли колір або розрослися.
Здоров я починається зі здорового способу життя та сучасної діагностики!